PIEKIELNA MAŃKA

Wreszcie mogę zaanonsować – mniej więcej za dobry miesiąc pojawi się „Piekielna Mańka” – krwawa femme fatale z Kresów Wschodnich. To mój początek współpracy z wydawnictwem Skarpa Warszawska. Mile widziane Oto historia polskich Bonnie i Clyde. Ona była mózgiem, on posłusznym wykonawcą.
Gdy Germanida Szykowicz, zwana Piekielną Mańką, do spółki ze Stanisławem Zbońskim zabijali pierwszą ze swoich kilkudziesięciu ofiar, słynna para amerykańskich przestępców Bonnie Parker i Clyde Barrow nie miała nawet dziesięciu lat. Niewiele pewnego wiadomo o zbrodniczej dwójce znad Wisły, a raczej znad Niemna czy Bugu, która w czasach II Rzeczpospolitej sterroryzowała Kresy Wschodnie. W prasie pojawiały się różne wersje ich nazwisk. Do końca nie wiadomo, ile osób zamordowali – ponad 30, 50, 80? Gdyby mieszkali w Stanach Zjednoczonych albo w Wielkiej Brytanii, w swoich ojczyznach mieliby pewnie fan cluby, a na podstawie ich życiorysów nakręcono by film albo przynajmniej serial, który zyskałby miano kultowego.
Przerażająca historia ludzi, którzy za nic mieli sobie cierpienie innych.
Link do przedsprzedaży:

https://www.skarpawarszawska.pl/shop/literatura-faktu/piekielna-manka.html?fbclid=IwAR1PrLtgfH3nQ1_-OLuH8rkUedXaz7lB0eRGwcNO-eqJRSdIvKX_ZlBO2Yg